1956. november 16-18 között, Bolyai Farkas halálának 100. évfordulója alkalmából, három napos megemlékezést rendeztek, melynek keretén belül, bejelentették, hogy a kormány döntése értelmében az ősi iskola felveszi leghíresebb professzorának nevét. Az ötlet az akkori igazgatótól, Dr. Kozma Bélától szármozott.
Eme rangos esemény 60. évfordulóját ünnepelte meg, november 17-én, a tanintézmény diáksága és tanári kara, a díszteremben szervezett előadás által. A rendezvényen beszédet tartott, Bálint István, igazgató úr, Dr. Gyéresi Árpád, volt diák és Ilyés Attila, az Öreg Diákok Baráti Körének képviselője. Szavaikból megtudhattuk, milyen is volt az intézmény hangulata 60 évvel korábban, valamint azt, hogy mennyire voltak nehezek a törekvések az új név felvételére. Az előadás hátramaradt részében, iskolánk furulyaköre és zeneköre, vidám dallamokkal, míg Madaras Mónika (XI.F), Köllő Magor Örs (XI.E), László Otília (XI.F) és Bíró Hanna (XI.B), versmondással szórakoztatta a közönséget.
Végezetül, elhangzott , hogy mit is jelent valójában a Bolyai-szellem. Dr. Kozma Béla, volt igazgató szavaival élve : “ Zászló, melyet mi tűztünk ki lelkünk várának ormára: mi, a Bolyaiak utódai. Ők egyesítik mindazt, ami érték, Erdély és Európa szellemiségében … A Bolyai-szellem híd Marosvásárhely és Göttinga, Marosvásárhely és Európa között. Világít, figyelmeztet, megvéd és kötelez.”
Portik Sándor, XI. A