Mint már hagyománnyá vált, idén is megszervezésre került a Bolyais Gólyabál, iskolánk egyik legnevesebb eseménye a Tavaszi Bál mellett. A szervezők idén egy újdonsággal rukkoltak elő, egy egész Gólyafesztivállal, melyen minden egyes gólya összemérhette tudását. A gólyahét 17-21. között került megrendezésre, melyet az utolsó nap, a Gála zárt le, ahol a 14 kiválasztott gólya mérhette össze tehetségét és itt díjazták a különböző napok győzteseit is.
Az eddigi évekhez hasonlóan, idén is a Kultúrpalota nagytermében izgulhattuk végig a közel 3 órás előadást. A Gálaest idei házigazdái Böjthe Róbert és Gurza Kriszta-Beáta voltak, akik köszöntötték az idei év kilencedikeseit, a tanárokat, a zsűritagokat, szülőket és nem utolsó sorban köszönetet mondtak a támogatóknak, akik nélkül ez az est nem jöhetett volna létre. A kiválasztott gólyák a nyitótánccal kezdték meg az estét, a Hit the road Jack című számra, amit zsűriztek is. Ez után megismerhettük a 7 gólyapárt, a humoros kisfilmjük alapján, majd rögtön ez után az elmúlt hetek kitartó munkájával létrehozott előadásukból, amiknek a közös témája a tökéletes fesztiválok megkeresése volt, míg végül megtalálták az Álbagoly – Multilaterális Gólyafesztivált. A főszervezőtől, Böjthe Róberttől megtudtuk, hogy a rendezvénynek nem témája volt, hanem arculata, ami a fesztivál, vagyis a gólyák bármit csinálhattak volna, de ők ezt választották. Sorban Tanászi Hanna (IX. F) – Fodor Csanád (IX. C), Köble Nóra (IX. C) – Kelemen Nándor (IX. G), Csiszér Ágota (IX. D) –Szekernyés Péter (IX. A), Szabó Eszter (IX. B) – Vargyas Péter (IX. D), Máthé Andrea (IX. A) – Sidó Nátán (IX. A), Varga Krisztina (IX. B) – Szegedi Zsolt (IX. G) és Szabó Dóra (IX. E) – Zalányi Dávid (IX. G) párosok léptek a színpadra.
Két előadás között a házigazdák kiosztották az elmúlt héten sikeresen teljesítő gólyáknak a díjakat, a legaktívabb osztály címet a IX.E osztály tudhatta magáénak. Az előadások után az 5 főből álló zsűritag elvonult, hogy nyugodt körülmények között meghozzák döntésüket. A zsűritagok név szerint a következők voltak: Dr. Gyéresi Júlia, Horváth Éva, Farczádi Róbert, Weinraub Dániel, Molnár Eszter.
Ez idő alatt a közönség sem ült tétlenül, hiszen azon kívül, hogy az osztályok szurkolhattak gólyáiknak, mindenki szavazhatott kedvenc gólyájára SMS-ben, ami jelentősen befolyásolta a közönségdíj végkimenetelét, ugyan úgy, mint a Facebookos lájkverseny. A kis gólyák ezután letették az esküt, szívre tett kézzel fogadtak hűséget a Bolyai Farkas Elméleti Líceumnak. E meghitt pillanatok után következett a mentortánc, amit a gólyák és mentoraik adtak elő. Az utolsó előadás a zenész gólyák fellépéséből állt, akik hangszerek kíséretével előadták az idei Gólyabál himnuszát és a Hit the road Jack című számot.
Ekkor már mindenki nagyon izgatott volt. A zsűri elnöke, Dr. Gyéresi Júlia közölte az eredményt az izgatott közönséggel. A zsűrinek nagyon nehéz dolga volt, mivel mindegyik gólya nagyon színvonalas produkciót nyújtott a közönségnek, de véleményük megegyező volt. A harmadik helyezést ért el Köble Nóra (IX. C) és Szekernyés Péter (IX. A). Második helyen Varga Krisztina (IX. B) és Szegedi Zsolt (IX. G) végzett. A bálkirálynő Máthé Andrea (IX.A) és a bálkirály pedig Vargyas Péter (IX.D) lett. A közönség díjat az SMS-ek és Facebook lájkok alapján Szabó Dóra (IX. E) és Vargyas Péter (IX. D) nyerte meg.
A gólyákat kérdeztük arról, hogy hogyan érezték magukat a felkészülések alatt és a Gálán:
Csiszér Ágota: „Néha nehéz volt, de összességében szuperül éreztem magam. Örülök, hogy részese lehettem ennek.”
Zalányi Dávid: „Hmm, a Gálán egy kicsit izgultam. A felkészüléseket nem nagyon vettem komolyan. Összességében, amennyit készültem, ahhoz képest elég jó voltam.”
Vargyas Péter: „A felkészítők fárasztóak voltak, de épp ezért szépnek tartom az egészet. Szerettem ott lenni a gólyatársaimmal, a szervezőkkel. Különösen kiemelem a mentoraimat, Szabó Ágnest és Fekete Bencét, mert a velük eltöltött időt sosem fogom elfelejteni. Nagyon sokat segítettek nekem. A színpadon egy kiváló érzést éreztem, az elején izgultam, de aztán rájöttem: butaság. Minél jobban próbáltam élvezni a színpadon eltöltött időmet és a közönség hangjától a kedvem is megjött. Nekik is sokat köszönhetek. Egyszerűen fantasztikus volt.”
Máthé Andrea: „A gálán nagyon jól éreztük magunkat annak ellenére, hogy nagyon izgultunk. Nagyon jó kis közösség alakult ki, úgy gondolom. Nagyon jól eső érzés az, ha tudod, hogy a színpad mögül szurkolnak neked, bíznak benned, és támogatnak. Mindenki végtelenül kedves volt, segítettünk egymásnak ahol csak lehetett, és nem hagytuk egymást csüggedni. Az osztálytársak, barátok annyira feloldották a hangulatot a szurkolással, hogy a legjobbat hozhattuk ki magunkból. Az biztos, hogy mindenki számára egy felejthetetlen élmény marad”
Fodor Csanád: „Nekem vicces volt az egész Gála, egy kicsit izgultam, de nagyon élveztem az egészet, a felkészülés fárasztó volt, főleg az utolsó héten, de úgyis nagyon jó volt. Az egész gólyaidőszak végtelenül jó volt, minden programot betettek, hogy élvezzük még jobban, a táncnál volt csak gond, mert én és a tánc két külön fogalom, de jó volt még az is. Az egészben a Gála volt a legjobb, első voltam így hamar végeztem és megnézhettem a többieket, így nagyon élveztem”
Sidó Nátán: „Jól éreztem magam, sok embert megismerhettem, vagány volt. A próbák fárasztóak voltak, mégis szerintem a legjobb része a gólyaéletnek a Gólyatábor volt.”
Köble Nóra: „A felkészülés nagyon izgalmasan és hamar eltelt. A Gála még inkább. Minden, amit egy hónapon keresztül gyakoroltunk, 3 óra alatt lejárt, de csodálatos élmény volt. Nem tudnám leírni szavakkal, milyen feszült és ideges voltam, amikor vártunk, hogy bemenjünk a színpadra. A legjobban az tetszett, hogy a színpadon lehettem, meg az, hogy a lehető legszuperebb mentorokat kaptam.”
Szabó Eszter: „A felkészülést nagyon-nagyon élveztem, főleg ezt az utolsó hetet. A mentoraimnak rengeteget köszönhetek, mert nélkülük ez az egész nem valósulhatott volna meg ilyen szépen. Rengeteg ötlettel, praktikákkal jöttek és segítettek rajtunk. Még akkor sem szomorodtam el, amikor hullafáradtan minden nap este 10-kor mentünk haza, mert a hangulat a próbákon nagyon kellemes volt. Rengeteget dolgoztunk annak érdekében, hogy a színpadra egy élvezhető előadás kerüljön és úgy érzem, hogy tetszett az embereknek. A párom, Péter tehetséges és ügyes táncos, úgyhogy könnyű volt vele együtt dolgozni.
A gálaest az eddigi egyik legnagyobb élményem volt, mivel olyan profi szintű szervezésben részesültünk és olyan emberekkel léptünk egy színpadra, akikben van valami plusz. Örvendek, hogy jelentkeztem, hogy beválasztottak, mert olyan tapasztalatot szereztem, amire mindig is emlékezni fogok. A gólyatábort meg leírhatatlanul élveztem, és nagyon boldog vagyok, hogy ezalatt az egy hónap alatt megismertem új, értékes embereket, akikkel jó barátságot sikerült kialakítanom. A következő generációnak meg csak ajánlani tudom, hogy menjen válogatóra, mert egy életre szóló élményben lesz része.”
Kelemen Nándor: „Én nagyon jól éreztem magam. Annak ellenére, hogy elképesztően izgultam egész végig.”
Varga Krisztina: „A felkészülések nagyon jól teltek, habár sokszor fárasztóak voltak, de ennek ellenére nagyon jól éreztem magam, mivel ez idő alatt sokat nevettünk és szórakoztunk a többiekkel, így nagyon jó volt a hangulat. A Gála előtt volt egy kis lámpalázam, de ez addig tartott, amíg el nem kezdődött az előadás. A közös, egyéni produkciók által jó érzés volt mosolyt csalni a nézők arcára. Én nagyon örültem, hogy részt vehettem a Gólyabálon, nem bántam meg egy percét sem”
Szabó Dóra: „A Gólyabál Gálája nagyon jó volt. Már most hiányzik. Nagyon izgultam, hogy mi lesz belőle, de úgy vettem észre, hogy élvezték az emberek (no meg én is). Nekem ez az, ami igazán számít.”
Szegedi Zsolt: „Őszintén szólva kiemelkedően jó érzés volt ott lenni a színfalak mögött, nagyban készülödni a Gálára, az est fénypontjára. Természetesen izgultam, de amint kiálltam a nézőközönség elé minden feszültségem feloldódott és tudtam, hogy önmagamat kell adnom.”
Tanászi Hanna: „Nagyon jól éreztem magam így, hogy nem nyertem, így sem érzem hiábavalónak azt a sok munkát, amit belefektettem, mert megérte. Nagyon örülök, hogy átélhettem, részese lehettem ennek az eseménynek, mert lehet, hogy az életben csak ez az egy ilyen lehetőség tárult elém, és örvendek, hogy e közben 100 százalékosan jól tudtam érezni magam. Boldog vagyok, mert egy jó csapat tagja lehettem és sok új barátot szerezhettem. Egyáltalán nem bántam meg, hogy elmentem a válogatóra és hogy gólya lettem.”
Szekernyés Péter: „A Gála nagyon tetszett. Mindig is kívülről láttam az ilyen rendezvényeket, de most végre belülről is átélhettem az egészet. Rájöttem, hogy ami néha egyszerűnek tűnik, az a színfalak mögött kemény munka eredménye. A sok gyakorlás megterhelő volt, de megérte. Nagyon jól esett, amikor állva tapsolt a nézőtér a közös előadások után. Sajnos már véget ért, de már várom 2017-et, amikor az új Bolyaisoknak szurkolhatok.”
Az esemény stábja pedig:
Felelős tanárok: Szőcs Imre, Kosztándi Krisztina, Kádár Adrienne, László József, Székely Emese, Dávid Anna, Simon János
Főszervező: Böjthe Róbert
Zsűri: Dr. Gyéresi Júlia, Horváth Éva, Farczádi Róbert, Weinraub Dániel, Molnár Eszter
Koreográfus: Macaveiu Blanka
Mentortánc: Weisz Júlia, Madaras Hunor
Mentorok:
- Mátyási Katalin – Oprișor Kriszta (Csiszér Ágota – Szekernyés Péter)
- Boni Zsuzsánna – Kapusi Dorottya (Köble Nóra – Kelemen Nándor)
- Máthé Krisztina – Székely-Schnedarek Márton (Tanászi Hanna – Fodor Csanád)
- Bende Szende Beáta – Nagy Andrea (Zalányi Dávid – Szabó Dóra)
- Szabó Ágnes – Fekete Bence (Szabó Eszter – Vargyas Péter)
- Mánya Zsófia – Szigeti Nimród (Varga Krisztina – Szegedi Zsolt)
- Doma Noémi – Madaras Hunor (Máthé Andrea – Sidó Nátán)
Műsorvezetők: Gurza Kriszta-Beáta és Böjthe Róbert
Sport: Bartha Hunor és Magyari Mátyás
Irodalom: Tordai Beatrix
Képzőművészet: Dumitru Hadassa
Színművészet: Jancsó Előd
Zene: Szőcs Boróka
Tánc: Weisz Júlia
Harácsolás: Kutasi Borbála
Kvíz: Vészi Blanka
PR: Bukur Tamás
Koordinátorok: Boni Zsuzsána, Csiszér Andrea, Kicsi Anna és Petres Botond
Technika: Krivosik Adorian
Költségvetés: Deák Tímea
Külön köszönet: Pál Endre és Berecki Hunor
Nagy Anita (IX. D osztály) és Czimbalmos Szabolcs (X. A osztály)