Mint tudjuk, az idei bolyais gólyabál szinte teljesen elütött az előzőektől (a gálaest és az azt követő buli kivételével), a tizenkettedikesek próbáltak egy rendhagyó, kicsit igazságosabb rendezvényt megszervezni, ami sikerült is, ez lett az Álbago(ó)ly Multilateriális Fesztivál, amely keretei közt nemcsak a kiválasztott gólyák, hanem a többi kilencedikes is megmutathatta, miben tehetséges.
Ezzel a héttel a szervezők lehetőséget adtak arra, hogy az újoncok jobban megismerjék egymást és a nagyobb diákokat is, valamint szórakoztatták az érdeklődőket.
Azoknak akiket az irodalom fog meg inkább, kedden, a művészetek napján kínálkozott remek alkalom arra, hogy megmutassák, mit tudnak (a gólyák közül), vagy meghallgassák az előadókat, akik a saját írásaikat olvasták fel, amiket kiválasztottak a beérkezett palyaműk közül, kiállva a színpadra.
A téma az álom volt és bármilyen irodalmi műfajban leírhatták gondolataikat ezzel kapcsolatban, azzal a feltétellel, hogy néhány kulcsszót is beleszőnek a műbe.
A felolvasók műveit egy négytagú zsűri értékelte, három diák és Szakácsi Mátyás Tímea tanárnő.
Izgalmas volt a nézőknek végighallgatni, miket tartanak fontosnak, mit szeretnének közölni a mostani kilencedikesek. A feladat a résztvevők szerint is kreatív volt, megfogta és bátorította őket abban, hogy közönség előtt előadjaknak, még azok is akik a gálaesten nem szívesen szerepeltek vona.
Miután a zsűri döntött, kihírdették a nyerteseket, akik pénteken meg is kapták jutalmukat (amellett, hogy név szerint szólították őket színpadra, ami ugyancsak elismerő). Az első három helyezett: I. hely: Kántor Éva Andrea, II. hely: Mózsa Attila, III. hely: Turony Evelin.
A három versenyzőt megkérdezve arról, szerintük milyen volt ez az egész gólyahét, azt válaszolták, hogy szórakoztató volt és hasznos, mivel megismerhették egymást, az évfolyamot. Örültek a feladatnak, annak, hogy megmutathatták, miben tehetségesek, annak ellenére, hogy eleinte kicsit tartózkodtak a fellépestő, felolvasástól. A téma is felkeltette a kíváncsiságukat, a kulcsszavak pedig támpontokat adtak. Igyekeztek minél egyedibben megoldani a feladatot, ami sikerült is nekik, ezt bizonyitja a helyezésük. Utánuk következtek a többi művészeti műfaj versenyzői.
Végeredményben ez az esemény feldobta a bolyaiba érkező kilencedikesek érkezését, éreztette velük, hogy nem csak a kiválasztotta a gólyák, hanem minden kilencedikes.
Láng Borbála (XI. H osztály)